En Sağlıklı Su Markaları: Türkiye’nin En İyi Su Markaları Neler? (2023)

En sağlıklı su markaları araştırmaları yapan kişiler, gıda sektöründeki aldatmacaların ve sağlıksız üretimlerin sonucunda sağlık gibi önemli bir konuyu riske atmamak için hangi markanın ne kadar güvenilir olduğunu öğrenmek istiyorlar. Her suyun markadan markaya değişecek şekilde farklı türden bir üretim süreci ve pH değeri bulunuyor.

En sağlıklı su markası hangisi? (2023)
En sağlıklı su markası hangisi? (2023)

Global çevre kirliliği yüzünden artık evlerde arıtma cihazları olmadan çeşmeden su içmek oldukça riskli görünüyor. Bu nedenle evlerin içme suyu ihtiyaçları için özellikle damacana sular kullanılıyor. Sağlıklı su markaları, bu konu hakkında bilgi sahibi oldukları için ürettikleri ürünlerin detaylarını müşterileri ile paylaşarak güven kazanıyorlar. Peki, en sağlıklı su markaları neler? Damacana su tavsiyeleri arasında hangi markalar yer alıyor?

En Sağlıklı Su Markaları (2023)

En sağlıklı su markalarını araştıranlar için, pH değeri en yüksekten en düşüğe olacak şekilde en sağlıklı su 2023 listesi aşağıdaki gibi oluşturulmuştur. Listeye eklenen damacana su tavsiyelerindeki markaların tamamı özenle araştırılmış, suyun içeriğine göre sağlık açısından tüketicinin en iyi şekilde korunabileceği markalar seçilmiştir. Türkiye’nin en sağlıklı su markaları 2023 listesi, bilinen verilere göre aşağıdaki gibidir.

 1. Gürpınar Su (pH değeri; 8,86)
 2. Munzur Su (pH değeri; 8,11)
 3. Atlantis Su (pH değeri; 8,03 )
 4. Taşkesti Su (pH değeri;  8,00)
 5. Erikli Su (pH değeri; 7,86)
 6. Buzdağı Su (pH değeri; 7,60)
 7. Javsu (pH değeri; 7,63)
 8. Sırma Su (pH değeri; 7,62)
 9. Tekir Su (pH değeri; 7,59)
 10. Fuska Su (pH değeri; 7,50)

Sağlıklı olarak, pH değeri en yüksek su markaları yukarıdaki listede verildiği gibidir. Su markalarının sağlık açısından güvenilirliğini gözler önüne seren en önemli detay, suyun pH değeri olmaktadır. Damacana su tavsiyeleri arasında yer alan ilk 10 marka adını herkesin bildiği büyük markalar olarak görülse de aslında tanınan, sık tercih edilen çoğu popüler markanın su ürünlerinde pH değeri oldukça düşüktür. Bu değerin düşük olması, suyun sağlık açısından güvenilirliğini azaltmaktadır. Peki, diğer su markalarının pH değeri kaç? En çok tercih edilen su markalarının içme suları ne kadar güvenilir? 

Su Markalarının pH Değeri Kaç?

En çok tercih edilen ve en çok adı bilinen su markalarının pH değerleri markadan markaya değişiklik gösteriyor. Örneğin Türkiye’de en çok kullanılan su markası listesinin en başında Uludağ, Erikli, Saka gibi markalar yer alıyor. Bu markaların özellikle 0,50 mililitrelik pet şişelerde satılan içme suları, günlük olarak en çok kullanılan ürünler arasında geliyor. Su markalarının pH değerleri ise aşağıdaki gibi biliniyor.

 1. Damla Su (pH değeri; 8,90)
 2. Gürpınar Su (pH değeri; 8,86)
 3. Mavidağ Su (pH değeri; 8,81)
 4. Pınar Su (pH değeri; 8,50)
 5. Kızıldağ Su (pH değeri; 8,50)
 6. Munzur Su (pH değeri; 8,40)
 7. Saka Su (pH değeri; 8,22)
 8. Erikli Su (pH değeri; 7,86)
 9. Sırma Su (pH değeri; 7,62)
 10. Hamidiye Su (pH değeri; 7,12)
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.