AlmanyaUncategorizedYaşamYurt Dışı Çalışma

Almanya’da İnşaatta Çalışmak

Almanya’da İnşaatta Çalışmak isteyenler için bu makalede Almanya inşaaat işçisi maaşları, inşaat işçisi arayanlar, çalışma saatleri gibi konuları detaylı olarak paylaşmak istiyorum.

Almanya’da inşaatta çalışmak için öncelikle bir dizi prosedürü yerine getirmek gerekir. Bu durum zaten herkesin bildiği bir durum. Önce Almanya’ya göç etmek, oturma çalışma izinleri almak gibi pek çok detay var.

Almanya Göç Yasası Danışmanlık konusunda daha önce bir içerik yayınlamıştım. Çünkü Almanya’ya göç etmeden önce bu konudaki yasalara hakim olmalısınız.

Almanya’da inşaat işçilerinin hayatını anlatan bir video buldum. Bu videoyu izlemenizi tavsiye ederim. Keza Almanya’ya göz etmek sadece inşaattan çalışmaktan ibaret değil öyle değil mi?

 

Almanya’da İnşaat İşçisi Kaç Euro Alıyor?

Almanya'da İnşaatta Çalışmak
Almanya’da İnşaatta Çalışmak

Almanya inşaat işçisi maaşları olarak bir işçinin saatlik brüt ücreti ortalama olarak 15 ila 20 euro arasında olduğunu söyleyebiliriz.

Almanya Hangi Meslekleri Alıyor? konulu makalemde en çok talep gören 85 meslek arasında inşaat işçiliğinin de yer aldığını söylemiştim. İnşaat işçiliği haricinde de pek çok iş kolu mevcut. Tabi bu sizin uzmanlık alanınıza bağlı olarak değişir.

Almanyada İnşaat İşçileri Kaç Saat Çalışıyor?

Çalışma saatleri genellikle haftada 35 ila 40 saat arasında değişmektedir.  Ancak, belirli bir işverenin politikalarına ve sektördeki çalışma koşullarına bağlı olarak bu süreler artabilir de azalabilirdi.

 

Fazla mesai ücretleri ve inşaat işçisine yapılacak diğer ek ödemeler de çalışma saatlerini doğrudan etkileyecektir. Bu haliyle maaşlara da yansıyacaktır.

 

Almanya’da çalışma koşulları hakkında daha fazla bilgi almak için Almanya’daki iş yasalarını ve düzenlemelerini incelemelisiniz.

OKU  En Karlı Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Hangisi?

Almanya’da İş Yapan Türk İnşaat Firmaları

Türk inşaat firmaları Almanya ülkesinde faaliyet göstermektedir. Almanya Türk inşaat şirketleri arayanlar madde madde bir liste vermem elbetteki çok zor. Onun yerine size yön göstermesi adına şöyle bir liste hazırladım.
 1. Türk Ticaret Odaları ve Dernekleri: Almanya’daki Türk ticaret odaları veya iş dünyası derneklerine başvurarak Almanya’da faaliyet gösteren Türk inşaat firmalarının listeleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
 2. Almanya’daki Türk Büyükelçiliği ve Konsoloslukları: Türkiye’nin Almanya’daki büyükelçiliği veya konsoloslukları, Almanya’da faaliyet gösteren Türk firmaları konusunda muhtemelen bilgi verebilirler.
 3. İnşaat Projeleri ve Haber Kaynakları: Almanya’da gerçekleşen inşaat projeleri ile ilgili haber kaynakları ve sektör raporlarını mutlaka inceleyin.
 4. İnşaat Endüstrisi Fuarları: Almanya’da düzenlenen inşaat endüstrisi fuarları, Türk inşaat firmalarının projelerini sergilediği ve tanıttığı yerler olması sebebi ile fırsatlar barındırabilir.
 5. İnşaat Şirketlerinin Resmi Web Siteleri: Türk inşaat firmalarının resmi web siteleri, projeleri, referansları ve iletişim bilgileri hakkında detaylı bilgiler içerebilir ve başvurular yapabilirsiniz.

Almanya İnşaat Firmaları

Almanya’da inşaat işçisi arayanlar genellikle websitelerinden kendilerine yapan başvurular üzerinden ilerleyebiliyor. Almanya inşaat firmaları pek çok Türk inşaat işçisi istihdam etmekte.

Almanya inşaat firmaları arasında tanınmışlardan oluşturduğum 10 firma listesi:

 1. Hochtief AG
 2. Bilfinger SE
 3. Strabag SE
 4. Züblin
 5. Ed. Züblin AG
 6. Bauer Group.
 7. BAM Deutschland
 8. HOCHTIEF Solutions AG
 9. Bechtel AG
 10. Porr AG

Bu sadece örnek bir listedir.  Almanya inşaat firmaları sayı bakımından elbetteki bunun bir kaç katı kadar. Bu nedenle güncel bilgileri almak için ticaret odalarını, inşaat sektörü derneklerini, profesyonel web siteleri ve güncel haber kaynaklarını ara ara takip edin. Lütfen araştırmalarınızı bu liste ile sınırlamayın.

Almanya’da inşaatta çalışmak konusunda kapsamlı bilgi arayanlar için maaşlar, çalışma saatleri ve inşaat işçisi arayan firmalar hakkında detaylı bilgiler sunmaya çalıştım. Almanya ülkesine dair diğer makalelerime de aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Almanya Hangi Meslekleri Alıyor?

Almanya Göç Yasası Danışmanlık

Almanya’da bir fabrika işçi maaşı ne kadar?

Almanyada kim ne kadar maaş alıyor?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu