Teknoloji

Turuncu WhatsApp Nedir? Ne İşe Yarar?

Turuncu WhatsApp, resmi WhatsApp uygulamasının çalışma prensiplerine bağlı kalınarak tasarlanmış bir mesajlaşma uygulamasıdır. Turuncu WhatsApp’ı farklı kılan ise çok daha fazla kişiselleştirilmiş ayara sahip olması ve sohbet renklerinin ayarlanabilmesi gibi birçok yeniliği içerisinde barındırmasıdır. Resmi WhatsApp’a göre, Turuncu WhatsApp’ta yapabileceğiniz ve değiştirebileceğiniz çok daha fazla seçenek mevcuttur.

Dünyanın bir numaralı mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’tan bağımsız şekilde 3. parti bir uygulama üzerinden Turuncu WhatsApp kullanılabilir. Turuncu WhatsApp kullanıcılarına daha özgür bir kullanıcı deneyimi vaat ediyor. Aynı zamanda Turuncu WhatsApp, WhatsApp Plus olarak da bilinir. Her ne kadar turuncu renk ile anılsa bile mavi, siyah ve mor gibi renkleriyle de kullanıcılar tarafından biliniyor.

Turuncu WhatsApp Ne İşe Yarar?

Günlük hayatta kullandığımız WhatsApp uygulamasından daha farklı ve daha kapsamlı özellikler sunar. Turuncu WhatsApp ile mesaj gönderme, GIF gönderme ve video gönderme gibi özelikler, internetin olduğu her yerden ücretsiz şekilde kullanılabilir. Turuncu WhatsApp genel olarak resmi WhatsApp’tan daha fazla özelliği kullanıcılarla buluşturabilmek için tasarlanmış bir uygulamadır. Birçok düzenlemeyi ve ayarı yaparak kişiselleştirilmiş bir WhatsApp kullanımı yaşayabilir ve WhatsApp’a göre daha özgür bir deneyimi tadabilirsiniz. Aynı zamanda pek çok özel gizlilik seçenekleri de mevcuttur.

Turuncu WhatsApp’ın Özelleri Neler?

Turuncu WhatsApp logosu
Turuncu WhatsApp logosu

Turuncu WhatsApp oldukça fazla özelliğe sahip bir uygulamadır. Tüm özellikler ücret ödemeye gerek kalmadan kullanılabilir. Ancak bazen uygulamayı kullanırken bir takım reklamlar kullanıcılara sunulabiliyor. Turuncu WhatsApp özelliklerini sizler için sıralıyoruz:

 • WhatsApp’ın görünümü kişiselleştirilerek tasarlanabilir
 • Kolay ve kullanıcı dostu arayüz ile konforlu bir deneyim sunar
 • Sohbet ekranında yer alan renkler kullanıcının isteğine göre değiştirilebilir
 • İletildi işareti istenildiği takdirde tamamen kaldırılabilir
 • Mesaj yazarken görünen ‘‘Yazıyor…’’ uyarısı tamamen kaldırılabilir
 • Başkalarının çevrim içi olup olmadıkları görülebilir
 • Beğenilen ek temalar rahatça yüklenebilir
 • Gönderilen medyaların galeriye düşmesi engellenebilir
 • Mesaj bildirimleri gizlenebilir
 • 4 binden fazla tema özelleştirilerek kullanılabilir
 • Resmi WhatsApp’ta bulunmayan farklı emojiler yer alır
 • Desen ve parmak izi kilidi uygulanabilir
 • Sohbet sabitleme seçeneği vardır
 • Eski mesajlar kolayca silinebilir
 • İnternet kapama özelliği vardır
 • Numara kaydedilmemiş olsa bile mesaj gönderilebilir
 • Çok sık şekilde güncelleme alır
OKU  Wechat QR Kodu

Turuncu WhatsApp Nasıl Yüklenir?

Öncelikle Turuncu WhatsApp’ın resmi bir uygulama olmadığını bilmelisiniz. Bu yüzden telefonların kendi mağazalarında Turuncu WhatsApp’ı bulmanız mümkün değildir. Fakat APK olarak indirilebilir ve daha sonrasında ise manuel olarak kurulumu gerçekleştirilebilir.

APK indirilerek yükleme yapılacağı için bazı güvenlik riskleri ortaya çıkabilir. Yükleme yapılmadan önce bunun bilince olmakta fayda vardır. İndirim ve kurulum gerçekleştirildikten sonra da resmi WhatsApp’ta olduğu gibi gerekli kişisel bilgiler girilerek uygulama kullanılmaya başlanabilir.

Turuncu WhatsApp Kullanıcılar İçin Güvenli Mi?

Akıllı telefon kullanıcılarının cihazlarında bulunan marketlerde Turuncu WhatsApp uygulaması yer almaz. 3. taraf bir yazım olarak kurulum gerçekleşeceği için bazı güvenlik riskleri kullanıcılar için soru işareti oluşturuyor.

Kurulum ve yükleme sırasın kaynakların güvenilir olduğundan emin olunmalı. Ayrıca kişisel veriler paylaşılacağı için bu durum da göz ardı edilmemeli. Turuncu WhatsApp, resmi WhatsApp uygulamasından tamamen bağımsız olduğu için güvenlik konusunda ya da yaşanabilecek olası sorunlar karşısında, karşınızda devlet otoritesi tarafından denetlenen resmi bir kurum olmadığı anlamına gelir. Turuncu WhatsApp çoğu kullanıcı açısında güvenilir bulunsa bile yine de bazı risklerin var olduğunu bilmenizde fayda vardır.

İlginizi çekebilecek bir diğer yazı: Xiaomi Uygulama Gizleme Nasıl Yapılır?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu