Teknoloji

Xiaomi Uygulama Gizleme Nasıl Yapılır?

Ülkemizde de çok sayıda kullanıcısı olan Xiaomi akıllı telefonlar için uygulama gizleme sanıldığı kadar zor bir işlem değildir. Uygulama gizleme için farklı bir uygulama indirilerek telefonunuza yüklemeniz gerekmiyor. Xiaomi markalı akıllı telefon kullanıyor ve diğer insanların herhangi bir uygulamanıza erişimini engellemek istiyorsanız, sizlere anlatacağımız bazı adımları takip etmeniz yeterli.

Uygulamalarınızı gizledikten sonra ise kişisel ve önemli verilerinizin bulunduğu uygulamalarınıza artık sizden başka kimse erişim sağlayamayacak. Uygulama gizleme sayesinde, yalnızca Xiaomi akıllı telefonun sahibi tarafından uygulamalara erişim sağlanabilir. Xiaomi akıllı telefonlar için uygulama gizlemenin tüm detaylarını sizler için açıklıyoruz.

Xiaomi Akıllı Telefonların Hangi Modellerinde Uygulama Gizleme Özelliği Var?

Telefonlarınızda yer alan size özel ve başkasının görmesini istemediğiniz verileri korumanın bir yöntemi de uygulamaları gizlemek. Böylece üçüncü kişiler tarafından uygulamalarınıza erişimi engellemiş olursunuz. Tuş kilidiniz açık kalmış olsa dahi uygulamalarınıza sizin izniniz olmadan kimse giriş yapamaz.

Uygulama gizleme işlemi Xiaomi akıllı telefonların modellerine göre değişiklik arz eden bir işlem değildir. Ancak diğer telefon markalarında bu işlem değişiklik gösterir. Bildiğiniz gibi Xiaomi akıllı telefonlar Android işletim sistemi kullanırlar ve iPhone telefonlar ise İOS işletim sistemi ile çalışır. Uygulama gizleme işlemi her iki işletim sistemi için farklılıklar gösterir.

Xiaomi Akıllı Telefonlarda Uygulama Gizleme Nasıl Yapılır?

Xiaomi akıllı telefonunuza yüklediğiniz uygulamaların başkaları tarafından erişilmesini istemiyorsanız uygulama gizleme işlemini yapmanız gerekiyor. Telefonunuzun mağazasından herhangi bir gizlilik uygulaması yüklemeden uygulama gizleme işlemini yapabilirsiniz. Xiaomi akıllı telefonlar için uygulama gizleme işlemini aşağıdaki adımları takip ederek gerçekleştirebilirsiniz:

  • İlk adım olarak Xiaomi akıllı telefonunuzun Ayarlar menüsüne giriş yapmanız gerekiyor
  • Ayarlar menüsüne giriş yaptıktan sonra ‘‘Uygulama Kilidi’’ adlı seçeneği bulun ve onay için dokunun
  • ‘‘Uygulama Kilidi’’ seçeneğini aktifleştirdikten sonra ise ‘‘Uygulama Kilidi’’ sekmesine yönlendirme sağlanır ve gizlenmek istenen uygulama veya uygulamaları işaretlemeniz gerekir
  • Gizlemek istediğiniz uygulamaları seçtikten sonra ana sayfaya dönüş yapın
  • Gizlemek için seçtiğiniz uygulamaları artık her zamanki yerlerinde olmadığını göreceksiniz
  • Ana menüdeyken ‘‘Pinch Zoom Out’’ hareketiyle gizlemiş olduğunuz uygulamaları yine kendinizin belirlemiş olduğu şifreyi kullanarak erişim sağlayabilirsiniz.
OKU  Irak Araba Fiyatları 2023 Yılında Ne Kadar?

Xiaomi Akıllı Telefonlar İçin Uygulama Gizleme Nasıl İptal Edilir?

Uygulama gizleme ile önemli uygulamalarınız izniniz olmaksızın bir başkası tarafından erişilemez hale gelir. Böylece özel ve hassas bilgilerinizin güvenliğini sağlamış olursunuz. Akıllı telefonlarda yer alan verilerin güvenliğini sağlamanın en basit ve etkili yollarından biri uygulama gizleme özelliğini aktif hale getirmek.

Uygulama gizleme özelliğini kullandıktan sonra artık bu özelliğe ihtiyacınız olmadığını düşüyor ve uygulama gizlemeyi Xiaomi akıllı telefonunuzda iptal etmek istiyor olabilirsiniz. Uygulama gizleme iptali için sizlere aktardığımız uygulama gizleme adımlarını tekrar takip ederek gizlediğiniz uygulamaların iptallerini gerçekleştirebilirsiniz.

Xiaomi akıllı telefonlarda uygulama gizlemenin farklı yöntemleri var mı?

Özel verilerinize izinsiz erişimi engellemek için size anlattığımız uygulama gizleme dışında bir yöntem daha vardır. Bu yöntem ile uygulama gizleme işlemini Xiaomi akıllı telefonlarda gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için ikinci bir alan açmanız ve uygulamalarınızı gizlemeniz gerekiyor.

Gizli klasörleri kullanmak yerine akıllı telefonunuzun ana sayfasına ismini kendinizin belirleyeceği bir klasör oluşturun. Farklı kişiler tarafından erişilmesini istemediğiniz uygulamalarınızı bu klasöre taşıyın. Böylece uygulamalarınıza izinsiz erişmek isteyenler, uygulamalarınızın adını taratsa dahi onları göremez ve telefonunuzda bu uygulamaların bulunduğunu fark edemezler.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu